Mate tee 50g

2,99 (sis. KM)

Mate tee 50g

Mate on matepuu (Ilex paraguensis) kuivatatud lehtedest valmistatud jook, mis on traditsiooniline Lõuna-Ameerikas, peamiselt Argentinas, Uruguays, Paraguays, Brasiilia ja Tšiili lõunaosas ning Boliivias. Sõna mate tuleb ketšua keelsest sõnast “mati”, mis tähendab ‘pudelkõrvits’, mille seest (eelnevalt õõnestatuna ja kuivatatuna) matepiirkonnas elavad guaranii indiaanlased seda jooki jõid – seepärast hakkasidki hispaania vallutajad nimetama seda jooki mateks.

Kirjeldus

Mate tee 50g

Mate tee 50g. Mate on matepuu (Ilex paraguensis) kuivatatud lehtedest valmistatud jook, mis on traditsiooniline Lõuna-Ameerikas, peamiselt Argentinas, Uruguays, Paraguays, Brasiilia ja Tšiili lõunaosas ning Boliivias. Sõna mate tuleb ketšua keelsest sõnast “mati”, mis tähendab ‘pudelkõrvits’, mille seest (eelnevalt õõnestatuna ja kuivatatuna) matepiirkonnas elavad guaranii indiaanlased seda jooki jõid – seepärast hakkasidki hispaania vallutajad nimetama seda jooki mateks.

Mate on läbi aegade olnud Lõuna-Ameerika indiaanlaste seas tunnustatud ravimtaim.

Traditsiooniliselt juuakse matet pudelkõrvitsast valmistatud anumast ehk kalebassist kasutadeks spetsiaalselt, enamasti metallist valmistatud sõelaga kõrt ehk bombillat.

Mate sisaldab kofeiini, teobromiini ja teofülliini. Kofeiini  sisaldab mate oluliselt vähem kui tee või kohv. Seepärast saavad kofeiinile ülitundlikud inimesed väga edukalt matet tarvitada. Arvatakse, et kohvist niivõrd erinevad omadused on matejoogil just teiste kantiinide (teobromiin, teofülliin) omapärase kombinatsiooni tõttu ja suure vitamiinide, mineraalide, aminohapete ja antioksüdantide sisalduse tõttu. Teobromiin on enim tuntud kui šokolaadis ja kakaos leiduv tujutõstev aine ja see toime on ka matejoogil.

Mate tee
• vähendab isu
• vastavalt valmistusviisile kas ergutab või rahustab närve
• pikaajalisel tarbimisel parandab südame ja seedeelundite tegevust
• laiendab veresoonkonda
• parandab mälu
• tugevdab närvisüsteemi

Erinevalt teistest stimulantidest, millel on ainult kesknärvisüsteemi stimuleeriv toime, lõõgastab matejook ka  lihaseid , sh silelihaseid, seetõttu toimib näiteks astmaatikule haigust kergendavalt. Samuti on matel sajad kasulikud toimed tänu oma rikkalikule elutähtsate ainete sisaldusele.

Mate

Ülevaated

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Mate tee 50g”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Title

Go to Top